Świnoujście

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 6morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidymorze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 4

Zawsze lubiłam polskie morze. Choć warunki atmosferyczne dla żądnych ciepłych, tropikalnych wakacji są, delikatnie mówiąc, niepewne, a wejście do zimnej wody niejednemu kojarzy się z traumą to Bałtyk bezsprzecznie posiada swój nieodparty urok.
Setki nadmorskich straganików z pamiątkami, automaty do gry, wszechobecna wata cukrowa i nawołujący plażowi sprzedawcy lodów – to wszytko składa się na niepowtarzalny klimat tej części kraju, a fale i piaszczyste plaże tylko uzupełniają ten niemal idylliczny obrazek.
Świnoujście to moja ukochana nadmorska miejscowość. Dlaczego?

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 5morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 11

Po pierwsze to tam, podczas jednego ze spacerów plażą do słynnego „Wiatraka” (obowiązkowy punkt pobytu w Świnoujściu!), odnalazłam przypadkowo mój ulubiony styl fotografowania i warunki świetlne, których poszukuję teraz przy każdej mojej sesji. Uchylając rąbka tajemnicy, staram się w miarę możliwości fotografować około godziny przed zachodem słońca aż do kilku chwil po momencie, gdy słońce ukryje się za horyzontem. Do tego uwielbiam obecność wody na fotografiach wykonanych o tej porze. Malownicze odbicie słońca w tafli wody przy wykorzystaniu niskiej przesłony w jasnym obiektywie daje niezwykle plastyczny obraz. Przy fotografowaniu postaci w takim oświetleniu zdecydowanie polecam użycie blendy, by uniknąć skąpania postaci w mocnym cieniu. Fotografowanie w takich warunkach nie należy do najprostszych z racji łatwej możliwości prześwietlenia lub niedoświetlenia zdjęcia, ale efekty warte są ryzyka.
Po drugie w Świnoujściu nie da się nudzić. Promenada obfituje w masę turystycznych atrakcji, a okoliczne parki i lasy kuszą spacerem. Niemal na każdym kroku można wypożyczyć rowery na wycieczkę do okolicznych niemieckich miejscowości. Miasteczko Ahlbeck to istna perełka. Odnaleźć tam można urokliwą architekturę, ekskluzywne butiki i masę przytulnych kawiarni.

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 7

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 9

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 10

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 8

morze bałtyckie bałtyk świnoujście magdalena błaszczyk fotografia cuda niewidy 3

Jako, że zbliża się sezon wakacyjny, Świnoujscie zapewne jak co roku przeżyje istne oblężenie. I nic w tym dziwnego – w pełni sobie na to zasłużyło pięknymi plażami, masą atrakcji i niepowtarzalną atmosferą. Co więcej, warto dodać iż miejscowość położona jest na trzech większych wyspach oraz kilkudziesięciu mniejszych, a dostanie się na nią za pomocą promu stanowić może dodatkową atrakcję dla niejednego mieszczucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *