Pomysły na prezenty dla gości weselnych

Wesele zbliża się wielkimi krokami, a Tobie nadal spędza sen z powiek czym obdarować swoich gości? No tak… pomysły na prezenty dla gości weselnych to często poruszane zagadnienie na forach czy portalach ślubnych. Ale miodki w słoiczkach już były, dżemiki już były, nalewki też… A może by tak kreatywnie wykorzystać to co mamy pod ręką? A mianowicie… ślubne dekoracje? Przeczytajcie jak na swoim ślubie poradziłam sobie z problemem prezentów dla gości!

 

Nasze wesele odbyło się w październiku, a więc oczywistością było dla nas, że przy dekoracji sali wykorzystamy nasze ukochane, jesienne kolory. Królować miała żółć. A jak żółty to, jakby inaczej, pyszne, słodkie, dojrzałe gruszki! Te jesienne owoce posłużyły nam zarówno do dekoracji stołów, jak i wieńca na ścianie za nami. Motyw gruszek pojawił się też na zaproszeniu. I chyba nie muszę dodawać o jakim smaku wybraliśmy tort. Do tego morze gruszkowych cydrów, domowych win i nalewek o smaku gruszki. Prezenty dla gości musiały się łączyć z całą koncepcją ślubu. Oczywiście przeszło nam przez myśl zrobienie marmolady gruszkowej, ale nasunęło się mnóstwo wątpliwości – a co gdy nie wyjdzie? Gdy się zepsuje?


B jesienne dekoracje ślubnedekoracja sali weselnej jesień  gruszki na weselu  kwiaty na jesienny ślub 
W końcu postanowiliśmy kupić zwykłe torebeczki z eko papieru w hurtowni. Na torebeczce przybiliśmy stempel „Dziękuję”, a do uszka torebki przywiązałam żółtą tasiemkę. Przed ślubem ruszyliśmy na podbój Tesco, gdzie znaleźliśmy stoisko z mieszanką wedlowską, pośród której znajdowały się także cukierki z galaretką gruszkową. Zaczęło się przekopywanie i wspólnymi siłami wyłowiliśmy, pośród wymieszanych ze wszystkimi innymi smakami, kilka kilo cukierków, które nas interesowały.  Panie ekspedientki były nie lada zaskoczone widząc jak przez kilkadziesiąt minut nurkujemy w poszukiwaniu słodyczy 🙂

dekoracja za miejscem pary młodejkwiaty na ślub październik wina na ślubkwiaty na ślub w październiku pudełeczko na obrączki ślubne
 

Do każdej torebki trafiło po kilka cukierków, a gdy goście przychodzili się pożegnać do środka wrzucaliśmy… gruszkę, pod których ciężarem uginały się nasze weselne stoły. Następnego dnia, co było zwłaszcza ułatwione przy weselu z noclegiem, poprosiłam świeżo upieczonego Męża oraz świadka o pomoc w zbieraniu kwiatów oraz odczepianiu żółtych wstążek ze stołów. Na odchodne każda Pani obok torebeczki z cukierkami i gruszką otrzymała także bukiecik kwiatów przewiązany piękną, żółtą kokardą 🙂 Kwiatki odzyskały drugie życie zamiast wylądować i uschnąć w koszu, a Panie były zachwycone. Zobaczcie sami!


oryginalne pomysły na preznety dla gości weselnychtorebki na prezenty dla gości weselnych
Praca w toku!
 

Jeśli zatem oryginalne prezenty dla gości weselnych to punkt na Waszej liście „must have” do ślubu, zastanówcie się czy nie możecie wykorzystać elementów, których użyliście przy strojeniu sali weselnej. Gdy do tego dodacie drobiazg nawiązujący stylem do całości Waszego wesela, wierzcie mi, goście będą to wspominać miesiącami!

 

miejsce ślubu Pałac Konary

dekoracja sali Sylwester Gieniec florysta

kwiaty Flovers Magdalena Kłapcińska

zdjęcia Bajkowe Śluby

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *